Yılbaşında evdeysen, keyfine keyif katacak ipuçları

Yılbaşını evde geçirmeyi seçtiysen aslında belki de en akıllıca tercihi yapmış oldun.
Yılbaşında gidilecek mekanlarda karşılaşacağın pek çok aksaklıktan ve belki çok da hoşlanmayacağın paket program içeriklerinden kendini korumuş oldun. Genellikle bir kaç arkadaşla yapılan bu yılbaşı mekanı seçimi, aslında tam da sana göre olmayan bir müzik, kim bilir belki oldukça pahalı bir hesapla kalkacağın bir masa anlamına geliyor olabilir. Arkadaşlarım olmadan yapamam diyenlerdensen, arkadaşlarını ikna et ve evinde bir kutlama yapmanın ne kadar rahat ve keyifli olacağından bahset. Ya da ailemle huzurlu bir akşamı tercih ederim diyorsan arkadaşların istedikleri yere gitmekte özgür. Hepsine birer yılbaşı mesajı at ve telefonunu kapat.
Seçimin ne olursa olsun evde yılbaşı geçirmenin keyfine hoş geldin.
Evde keyifli bir kutlama yapmanı sağlayacak bir kaç ipucunu senin için derledik.

Açık büfeleri aratmayacak bir masa:

Yılbaşının olmazsa olmazı tabii ki göz doyuran bir sofradır. İster arkadaşlarınla ister ailenle yılbaşı geçiriyor ol herkesin gözleri dolu bir masadır. Aslında çok masraf etmeden de doyurucu bir masa hazırlayabilirsin. Bunun için mutfağa girmen de şart değil. Pek çok restoran yılbaşı için yemek pişirip evlere servis yapmaktadır. İnternette küçük bir arama yaparak yakınlardaki restoranlara ulaşabilirsin. Yılbaşı için özel bir paketi olmayan restoranlar bile o akşam için seçeceğin bir kaç çeşit yemeği evine gönderebilir.
Yılbaşı sofrasını zenginleştirmek için küçük bir market alışverişini de ihmal etme.

Müzik:

Mükemmel bir atmosfer yaratmanın en önemli sırrı müziklerdir. Bir müzik listesi hazırlamak son anda panik ile çalınan olmadık şarkılarla tadınızın kaçmasını önleyecektir. Evde olacak herkesin müzik zevkleri benziyorsa işin kolay. Ama genellikle böyle olmaz 🙂 Öyleyse ne çalmalı?
Tek liste yerine üç liste yapmanı öneriyoruz. İlk listeni yumuşak, dikkat çekmeyen ve belki sözsüz parçalardan oluştur. Bu listen sürekli çalsa bile kimseyi rahatsız etmeyecek ve sohbetler sırasında arkada çalmaya devam edebilecektir. Bu liste günü kurtarabilir, en azından senin seçtiğin müzikler olacağından, hiç hoşlanmadığın müzikler dinlemek zorunda kalmayacaksın.
İkinci listeni çok tempolu parçalardan oluştur. Bu da eğlencenin tavan yaptığı anlarda belki dans etmek biraz kurtlarını dökmek isteyenler için hazırda dursun.
Üçüncü ve en önemli listede ise en sevdiğin parçalara yer ver. Bunlar 2017 yılının en popüler parçaları da olabilir, senin favori parçaların da olabilir. Sonuçta evde kutlama yapmak için o kadar emek harcamışsın, bu kadarını hak ediyorsun.

Eve yılbaşı havası katmak:

Yılbaşı dekorasyonu yapmak evi ve içindekileri yılbaşı havasına sokacak önemli noktalardan biridir. Evde kendi imkanlarınla yapabileceğin pek çok dekorasyon fikrini internette küçük bir araştırma yaparak kolayca bulabilirsin. Bir kaç çam ağacı dalı ve kozalakla yapabileceklerin evin atmosferini değiştirecek. Bunu ailenle ya da arkadaşlarınla güzel zaman geçirmek için bir fırsata da dönüştürebilirsin. Beraberce oturup yılbaşı süslerini hazırlamak hem eğlenceli hem de kaliteli zaman geçirmek için ideal bir ortam yaratacaktır.

Yılbaşı oyunları:

Kulağa biraz demode gelse de yılbaşı akşamının vazgeçilmezleri arasında toplanıp oyun oynamayı saymadan geçmeyelim. En sıradan oyunlar bile bir kaç tüyo ile keyifli anılara dönüşebilir. Katılımcıların yaş grubuna uygun ve oynamaktan hoşlanacakları bir oyun düşün. Herkesin kolayca iştirak edebileceği bir oyun daha uygun olacaktır. Sessiz sinema, TABU, Vampir kim?, Ben kimim?,  21 gibi pek çok oyun fikri ve bu oyunların kuralları için internette küçük bi araştırma yapman yeterli. Oynayanların kahkahalara boğulacağı ve yılbaşına damga vuracak harika bir oyun saati herkesi yılbaşı havasına sokacaktır.

Hediyeler:

Yılbaşı gecesinin belki de en keyifli anları hediyelerin açıldığı anlardır. Önceden kimin kime hediye alacağını belirleyerek hediyeleşme dakikalarını daha eğlenceli hale getirebilirsin. Bunun için ilkokulda yaptığımız gibi isim çekilişi yapabileceğin gibi, çok daha eğlenceli bir başka yöntemi de tercih edebilirsin. Ama bu yöntemi seçiyorsan biraz yorulmayı göze alman gerekir. Minik hediyeler alarak işe başla. Bu hediyeler herkesin kolayca kullanabileceği küçük defterler, hediye çekleri, kalem, kupa vb. olabilir. Bunları güzelce paketle. Paketler dışından bakıldığında kesinlikle içinde ne olduğunu belli etmemeli. Her hediyeye bir numara yaz. Bir kaç tane de boş kutu paketle ve onlara da numara yaz. Şimdi küçük kartlara hediye paketlerine yazdığın numaraların aynılarını yaz ve akşam katılan herkese eşit sayıda numara vermek üzere hazırla.
Yılbaşı akşamı hediye çekilişi saati geldiğinde herkesin heyecanı ve mutluluğu gözlerine yansıyacak. Tabii boş kutuları kazananlar aynı fikirde olmayabilir 🙂

 

Özel kişilere alacağın hediyeler elbette o yılın bir özeti, o kişiyi ne kadar sevdiğinin bir ispatı niteliğindedir.
Böyle önemli görevleri olan bir hediye seçerken elbette bir kalemle geçiştirmek yanlış anlaşılabilir.

Öyleyse sana hem çok uygun bütçeli hem de göz dolduracak hediye fikirleri de verelim;
Hediyeyi vereceğin kişinin facebook, Instagram hesaplarını biraz kurcalayarak kolayca bulabileceğin güzel fotoğraflarını kaydet.
Bu fotoğraflar onun hoşlandığı fotoğraflar olsun. Yıl boyu gözünün önünden ayırmak istemeyeceği türden fotoğraflar olsun. Belki birlikte geçirdiğiniz anlara ait fotoğraflar da eklemelisin.
Şimdi bu fotoğrafları bir takvime, bir tabloya ya da muhteşem bir anı kitabına dönüştürmek çok kolay.
Tek yapman gereken Web Sitemizi ziyaret etmek.
Yılbaşı indirimleriyle bütçeni zorlamadan karşındakini duygulandıracak, gözlerini dolduracak bir hediye verebilirsin.

Siteyi Ziyaret Et!
Haftaiçi 09.00 – 18.00
WhatsApp Sipariş Hattı: 0532 680 45 43
Haftaiçi 09.00 – 18.00
Alo Maxline: 0850 532 0 629
7/24
E-posta ile sipariş hattı: tasarim@maxline.com.tr