30 Jul 2015

Fujifilm Uvijet UV Mürekkepleri Nordic Ecolabel Sertifikasyonu ile taçlandı


Fujifilm, geniş formatlı baskı uygulamalarına yönelik Uvijet UV serisindeki mürekkeplerinin önemli bir kısmının Nordic Ecolabel Sertifikasyonu almaya hak kazandığını duyurdu. Fujifilm bu sertifikasyonla, çevre konusunda sahip olduğu sicilini güçlendirdi.

Fujifilm Uvijet UV Mürekkepleri Nordic Ecolabel Sertifika

 

Fujifilm, geniş formatlı baskı uygulamalarına yönelik Uvijet UV serisindeki mürekkeplerinin önemli bir kısmınınNordic Ecolabel Sertifikasyonu almaya hak kazandığını duyurdu. Fujifilm bu sertifikasyonla, çevre konusunda sahip olduğu sicilini güçlendirdi. Son dört yıl içinde kazandığı 'Sürdürülebilir Yenilik', 'Üretim Şampiyonları' ve 'En İyi Proses Tesisi' ödülleri ile ortaya koyduğu, ‘UV mürekkep püskürtmeli yazıcı mürekkeplerinin geliştirilmesinde dünya lideri’ konumunu da pekiştirdi.

 

  • VERİMLİ KULLANIM

Uvijet KI ve KV mürekkepleri, Fujifilm’in Acuity düz yataklı yazıcı serisi için uygun olup bu yazıcı serisi ısıl şekillendirilmiş hafif endüstriyel uygulamalar için tasarlanmıştır. Uvijet WH ile WI mürekkepleri ise özellikle Acuity F serisi için uygundur. Rulodan ruloya yazıcı sistemler açısından Uvijet QN mürekkepleri Uvistar yazıcılar için sunulmaktayken, Uvijet LL serisi mürekkeplerse özellikle Acuity LED 1600 ile birlikte kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Tüm bu mürekkeplerin ortak özellikleri, mükemmel nokta reprodüksiyonu sunabilme, parlak ve canlı renkler üretebilme ve birçok farklı sert ve esnek malzemeye yapışabilmeleridir. Bu sayede birçok farklı alanda en verimli şekilde kullanılabilmektedir.

 

 

 

GENİŞ FORMAT YAZICILAR DESTEKLENİYOR

Fujifilm Özel Mürekkep Sistemleri Bölümü’nde Ar-Ge'den Sorumlu Teknik Müdür olan Carole Noutary'ye göre; Fujifilm, en yeni UV mürekkep püskürtme teknolojisi ile geniş formatlı yazıcıları desteklemektedir. Carole Noutary, Nordic Ecolabel sertifikasyonunun, çevre üzerindeki ayak izlerini azaltmaya ve sürdürülebilir baskı üretimi konusunda en iyi uygulamalara erişmeye yönelik çabalarının bir başka kanıtı olduğunu söyleyerek, “Bu önemli sertifikasyon, yakın zaman önce kazanılan üretim ödüllerine yepyeni bir boyut kattı. Aynı zamanda kalite odaklı süreçlerimizin ve çevresel taahhüdümüzün de takdir edildiğini göstermektedir” dedi.

Fujifilm Uvijet mürekkepleri, Broadstairs, İngiltere'de bulunan Fujifilm Özel Mürekkep Sistemleri (FSIS) üretim tesisinde hem serigrafi hem de geniş format için UV dijital mürekkepleri olarak üretilmektedir.

 

 

Burcu Bölükbaşı Güvenlidal

Kurumsal İletişim Uzmanı / Corporate Communication Specialist

FUJIFILM Dış Ticaret A.Ş.