13 Jul 2015

Her gelini düşündüren 5 şey!


Hayatınızın şu ana kadarki en önemli günü. Sevdiğiniz insanla evlenmek üzeresiniz. Mutlusunuz. Ancak sorular da sizi rahat bırakmıyor değil mi? İtiraf edin, beklemediğiniz sorular bile geçiyordur aklınızdan.

Ya tam çıkış anında düşersem? Tabii, aslında bu imkansız değil. Örnekleri de var. O yüzden dikkat! Merdiven inerken dengenizi kaybedebilirsiniz, kır düğününde topuğunuz çime saplanabilir, biri eteğinize basar ve dengenizi kaybedebilirsiniz. Aman dikkat!
Gerginim. Çok gerginim. “Sevgilimi çok seviyorum. Onunla hayatımı birleştireceğim için de çok mutluyum. Fakat açıklayamadığım bir şekilde gerginim. Ya olmazsa, ya yapamazsak?” Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Belki de normal olan böyle düşünmektir…
Herkesi öpmek zorunda mıyım? Evet. Keşke bu sorunun cevabı hayır olsa, ancak evet. Bu nedenle öpme işini, nikahtan sonraya bırakın. Makyajınız da bozulabilir. Biraz yorucu, fakat bu faslın ardından gelecek eğlenceyi düşününce, sakinleşiyor insan.
Nişanlım gelinliğimi beğenecek mi? Aksi mümkün mü sizce? Heyecandan ne gördüğünün farkında olacak mı? Ayrıca bir gelinin beğenilmemesi mümkün mü? Endişenizde haklısınız Sadece gelinlik değil. Saç ve makyaj konusunda da endişeleniyor insan. Fakat emin olun, yersiz bir endişe.
Nikah memuru gecikir mi? Evet, gecikebilir. Başınıza gelecek en kötü şey, 10-15 dakika beklemek. Bunun için de üzülmeye gerek yok. Gecikebilir, gelemeyebilir. O zaman da zaten mutlaka bir başka yetkili gelir. Sakin olun…
Tabii sorular bunlarla sınırlı değil ki?
• Ya ilk dansta şaşırırsam?
• Ya gelinliğim kirlenirse?
• Ya söyleyeceklerimi unutursam?
• Ya heyecandan bayılırsam?
• Ya fotoğrafçı güzel pozlar yakalayamazsa?
• Ya havuza düşersem?

Bu sorular bitmez…Kaynak